Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kontrola podlahového topení

Pomocí podlahového topení lze zajistit velmi příjemné a ekonomické vytápění domácnosti. Rozvod tepla v podlaze je zajištěn potrubním systémem díky teplonosnému mediu – nejčastěji vodou nebo elektrickými topnými kabely. Protože se může stát cokoliv, tak může dojít ke snížení účinnosti nebo kapacity vytápění. Při použití termokamery jsou vidět veškeré anomálie v topném systému a lze zjistit konkrétní údaje o rozložení teplot v podlaze.

Tato kontrola je nutná, zvláště při a po vybudování a zavedení podlahového vytápění, aby se předešlo vadám dřív, než bude topný systém zakryt. Velice a vřele doporučujeme.

 

Poruchy podlahového topení

Závady a poruchy v podlahovém topení se stávají, může jít hlavně o praskliny, netěsnosti ve spojích a svarech díky různým teplotním výkyvům, rázům a pnutí. Dále může porucha nastat i vlivem stáří. S pomocí termokamery lze relativně velmi snadno zjistit, kde k poruchám došlo. Před vlastní opravou doporučujeme provést termokamerou diagnostiku a lokalizaci místa poruchy a teprve potom začít s vlastní opravou a bouracími pracemi.