Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv

Nalezené příspěvky

Kontrola budovy a zateplení domu

6. 12. 2019

Ztráty a úniky tepla z budov jsou v dnešní době pojmy, které se velkou měrou podílí na našich finančních výdajích, které jsou opravdu nemalé. Tyto tepelné ztráty z našich domů a bytů lze zjistit a kontrolovat pomocí termokamery, která vidí rozdíly teplot na povrchu staveb, kde jsou místa chladnější nebo naopak teplejší. Díky termovizním snímkům dostaneme informace, podle kterých se následně zařídíme, například zateplením celého objektu, domu nebo jen jeho části, kde dochází k hlavním ztrátám a ůnikům tepla z objektu.

 

Kontrola topných těles a rozvodů tepla

6. 12. 2019

Jeden ze základních požadavků ekonomického vytápění je správný chod topných těles a rozvodů tepla a využití jeho kapacity na maximální výkon. Ověření chodu vytápění umožňuje termo snímek z termokamery.

 

Kontrola plynových kotlů a kotlů na pevná paliva a komínů

6. 12. 2019

Je velmi důležité, aby kotle na vytápění, včetně spalinových cest byly v naprostém pořádku. K tomu slouží pravidelné revize, ale také nadstandartní využití termokamery ke snímání rozložení teplot na plynových kotlík, ale také na pevná paliva. Termokamera vidí i to, co revizní technik nevidí.

 

Kontrola podlahového topení

6. 12. 2019

Podlahové topení je velmi příjemný způsob vytápění domu a místností. Důležitý je moment zvláště po natažení potrubí při jeho budování. Před zalitím je nutné zkontrolovat jeho těsnost, to lze provést termokamerou. Rovněž termokamera pomůže v případě poruchy stávajícího podlahového vytápění, protože odhalí místo netěsnosti.

 

Kontrola slunečních kolektorů

6. 12. 2019

Pravidelně kontrolovat sluneční kolektory a teploty na jejich povrchu se určitě vyplatí. Může se tím předejít havarijnímu stavu a finančním ztrátám.

 

Kontrola elektrických spotřebičů

6. 12. 2019

 

Výpočty ztrát tepla z domů a stavebních objektů

13. 12. 2019

Výpočty ztrát tepla nebo též potřebné kapacity na vytápění jsou nutné zvláště při výstavbě nebo rekonstrukci domu. Výpočty prostupu tepla lze využít též při koupi nemovitosti a tím se zorientovat v tepelné náročnosti stavby nebo domu.

 

Kontaktní údaje

13. 12. 2019

 

Spolupráce s firmami při zateplování

22. 12. 2019

 

Nalezené složky

Podkrovní místnosti

Datum: 28. 12. 2019
Fotografií: 0
Složek: 0

Okna a vchodové dveře - úniky tepla

Datum: 28. 12. 2019
Fotografií: 10
Složek: 1

Tepelné mosty

Datum: 28. 12. 2019
Fotografií: 3
Složek: 0