Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kontrola topných těles a rozvodů tepla

Tato kontrola topných těles a rozvodů tepla musí být nedílnou součástí správného a ekonomického provozu vytápění v domě a budovách. Pokud tento topný systém nefunguje správně, určitě se nám to projeví na financích v peněžence nebo na účtu. Může se jednat o ztrátu i mnoha 1000,-Kč ročně. Otázkou je, proč platit za energie, když je nevyužijeme. Energie musí být a bude rok od roku stále dražší, jiný vývoj se ani nedá předpokládat.

 

Radiátory a topná tělesa včetně rozvodů tepla v rodinných domech a bytech

Prakticky všechny domácnosti, byty, panelové domy a rodinné domy mají nějaký topný systém, který nám zajišťuje vytápění domácnosti jako jsou pokoje, dětské pokoje, koupelny, ložnice. Zvláště rodinné domy jsou velmi náchylné na velké ztráty tepla, protože stojí volně v prostoru a nejsou vyhřívány, izolovány sousedními byty nebo domy. Z tohoto důvodu zvláště doporučujeme kontrolu topných těles a rozvodů. Může se jednat o vadnou nebo nedostatečnou izolaci, zavzdušnění nebo dokonce o zanesení potrubí radiátorů rzí nebo jinými kaly. V tomto případě může jít účinnost vytápění dolů i o 10%. Tyto nedostatky a závady odhalíme pomocí termokamery a doporučíme opatření.

 

Radiátor ústředního topení je v pořádku, pohled termokamery

Termální vizualizace radiátoru v tomto případě ukazuje jeho správný chod, t.j., že celá plocha tělesa má prakticky stejnou teplotu.

 

Termokamera snímá rozvod teplé vody v kotelně

Tento termosnímek ukazuje stav rozvaděče teplé vody za plynovým ohřívačem na vytápění.