Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kontrola podlahového topení a vytápění

Podlahové topení může zajistit velmi příjemné a ekonomické vytápění domácnosti nebo celého domu. Zavádění vytápění pomocí podlahového topení - vytápění je neustále na vzestupu ať přímo elektrickým proudem nebo pomocí média - vody. Rozvod tepla v podlaze je zajištěn potrubním systémem díky teplonosnému mediu – nejčastěji vodou nebo elektrickými topnými kabely. Protože se může stát cokoliv, tak může dojít ke snížení účinnosti nebo kapacity podlahového vytápění. Při použití termokamery jsou vidět veškeré anomálie v topném podlahovém systému a lze zjistit konkrétní údaje a data o rozložení teplot v podlaze.

Tato kontrola podlahy je nutná, zvláště při a po vybudování a zavedení podlahového vytápění, aby se předešlo vadám dřív, než bude topný systém zakryt. Velice a vřele doporučujeme, protože v případě poruchy nebo závady vše bourat určitě není levná sranda.

 

Poruchy a závady podlahového topení

Závady a poruchy v podlahovém topení se stávají, může jít hlavně o praskliny, netěsnosti ve spojích a svarech díky různým teplotním výkyvům, rázům a pnutí. Dále může porucha nastat i vlivem stáří. S pomocí termokamery lze relativně velmi snadno zjistit, kde k poruchám došlo. Před vlastní opravou doporučujeme provést termokamerou diagnostiku a lokalizaci místa poruchy a teprve potom začít s vlastní opravou a bouracími pracemi.